Zastínění

Slovník pojmů / Zastínění

Zastínění

Rolety, žaluzie, markýzy, světlíky a střešní okna. O to všechno se inteligentní systém Kobra postará za vás.

V aplikaci na počítači, tabletu nebo telefonu máte všechno pohromadě a je na vás, zda zvolíte automatický režim nebo ruční ovládání.

Stejně jako u svícení nebo vytápění můžete vytvořit vlastní kalendář, dle kterého se například s východem slunce vytáhnou všechny žaluzie na východní straně domu nebo celý dům simuluje přítomnost obyvatel, když jste zrovna na dovolené. Aplikace také vnímá vnější vlivy (intenzitu slunečního záření, silný vítr nebo déšť) a podle toho ovládá rolety nebo markýzy, aby nedošlo například k poškození.

A nebojte, o ruční ovládání samozřejmě nepřijdete; všechno půjde i nadále ovládat tlačítky, ale po vyzkoušení Kobry už na ruční ovládání rychle zapomenete. 

Stínící prvky lze ovládat i na základě polohy slunce, kdy stínící prvky kopírují přesně pohyb slunce kolem domu. V kombinaci s meteostanicí a senzorem slunečního svitu lze provést zastínění jednotlivých oken pouze tehdy, pokud opravdu svítí slunce a je to potřeba. Stínící prvky výrazným způsobem pomáhají s regulací teploty v místnosti a to především v létě. V zimě naopak automatický systém pomůže s vytažením žaluzií a následným ohřevem vzduchu v místnosti.

ukázka z aplikace Kobra - plánování zastínění různých oken v kalendáři

Kontaktní formulář