Bytový dům v Karlových Varech

Služby / MaChR - Měření a chytrá regulace / Bytový dům v Karlových Varech

Bytový dům v Karlových Varech

Zateplený panelový dům po revitalizaci se 40 bytovými jednotkami a 90 obyteli společnost Brand-Tech odpojila od teplárny v roce 2014. Vybudovali jsme vlastní zdroj tepla v podobě kaskády tepelných čerpadel se 100% pokrytím tepelné ztráty objektu. Výsledky po prvním roce provozu naleznete níže.

Odpojení od teplárny bytového domu v Chodově u Karlových Varů proběhlo v roce 2014. Bytový dům o výšce 10 podlaží obsahující 40 bytových jednotek s centrálním zdrojem tepla původně utratil cca 600 tis. Kč ročně za vytápění a ohřev teplé užitkové vody, cena za GJ tepla se pohybovala kolem 600 Kč / GJ a dále rostla. Po odpojení došlo ke snížení nákladů o 45 % za první rok. Cena investice 2,3 mil. Kč vč. DPH.

Současně s odpojením a vybudováním kaskády TČ byl celý systém osazen nejmodernějším řídícím systémem Kobra, který zajišťuje kompletní dohled a bezobslužný provoz technologie. Jendá se o automatické hlídání krytických hodnot, optimalizaci běhu technolgie, automatické vyúčtování spotřeb za dané období, automatické dopouštění tlaku do systému bez potřeby expanzního automatu a další. 

Zajímá Vás podobné řešení?


Fotoalbum

Kontaktní formulář